Mediat Kroate me fakte i çmendin Serbët!: Babai i Serbisë moderne ishte Shqiptarë!

Pas një shkrimi gjatë me anë të së cilit mediat kroate ia rikujtuan Serbisë hartën e vitit 1878 pa Kosovën, ato nuk janë ndalur me kaq.

E përditshmja dnevne.hr vetëm disa orë më pas ka publikuar një shkrim tjetër në të cilin pretendon se themeluesi i Serbisë moderne Gjorgje Petroviq ishte me prejardhje shqiptare, transmeton InfoPress. Për arsyje që historia e kësaj ndodhie është e gjatë, ju lutemi vazhdoni këtu: Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *