E hidhur: Ndërron jetë në moshë të hershme burri nga Skënderaj

Sot ishte një ditë e rëndë për familjen Syla nga fshati Ticë i komunës së Skënderajt, raporton portali Rajoni.org. Ka ndërruar jetë familjari i tyre në moshë të hershme, Kadri Syla. Para pak orësh është dhënë nga familjarët lajmi për kalimin në amshim të tij. Për ceremoninë e varrimit do të njoftojnë familja me kohë.

“Me 16/02/2023 zemra mu ne gjys mu nda , zoti ma e mori mua të vetmin vella . Kadri Syla vllau i jem hastret allahu te shperbleft inshallah me xhenet . Ke qen i urt dhe djal i sinqert i mbarë ,per qata allahu kaq shpejt të ka marrë . Allahu pe sprovojke njerzit që mas shumti pi dojke . Ah me besoni spo di qa me tha veq nja e di zemra mu ka tha . Kemi qen si dy shok na moter e vella ti ma lshove doren une qa me ba , Une tu menu veres mu taku a ti vllau jem ike me le mu . O Allah qe shpirtin na ka dha vllaun tem xhenet inshallah ma qo . Tpaska dashta Nana edhe Bali shumë se gjithmonë te thojshin djali jem o lum ,sujte bab me nejt vetum ma shumë , mbas 6 mujve qe shkove e more djalin se deshte me nejt te bashkum tre lula nxhenet se bashku jeni ba Nanë Babë Vlla”, ka shkruar motra e saj në facebook.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *