Familja që u shua nga tërmeti në Turqi


Avokati Uğur Uçurum (43), i cili humbi jetën në shtëpinë e tyre të shkatërruar në Adana, të goditur nga tërmeti në Pazarcik, u varros krah për krah me gruan dhe fëmijët binjakë. Avokati Uğur Uçurum (43), gruaja e tij Gökçe Köse Uçurum (42) dhe binjakët e tij Yağız (10) dhe Yağmur (10).

Si rezultat i punës së kërkim-shpëtimit të kryer ditën e djeshme u gjetën trupat e nënës, babait dhe binjakëve të tyre. Trupat e familjes Uçurum, të cilët u dërguan në morgun e spitalit, janë dorëzuar sot tek familjarët e tyre. Arkivolet e nënës, babait dhe binjakëve të sjellë në varrezat e Kabasakalit në rrethin e Çukurovës u vendosën krah për krah në gurin e musallës dhe falja e xhenazes u krye veçmas.

Postimi i plotë:


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *