Tronditet familja Statovci: Nëna e gjen djalin pa shenja jete në dhomë


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të hënën në familjen Statovci në fshatin Badovc i Ri në Graçanicë, ku një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. I ndjeri, 38 -vjeçar u gjet i vd.ekur nga nëna e tij, e cila u trondit dhe njoftoi menjëherë Policinë dhe Emergjencën, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet nga Emergjenca kanë bërë me dije për Sinjalin se bëhet fjalë për Arben Statovcin, vd.ekjen e të cilit e konfirmoi ekipi mjekësor që ka dalë në vendin e ngjarjes, ku pas ekzaminimeve për shenjat vitale, u konstatua se vi.ktima ka ndërruar jetë. Në anën tjetër, Policia ka kryer ekzaminimet e nevojshme që do të ndihmojnë për zbardhjen e rrethanave në të cilat ka vd.ekur i riu.

Ky rast ka tme.rruar gjithë familjen Statovci dhe të afërmit e tyre , të cilët akoma janë të tronditur. Lidhur me rastin vënë vënë në dijeni edhe Prokurori i Shtetit, i cili ka urdhëruar që trupi i pajetë të dërgohet në IML për obduksion dhe rasti të hapet si “Hetim i vd.ekjes”.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *