Gjendet një person pa shenja jete në banesën e tij


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sonte në rrugën ‘Sylejman Vokshi’ në Prishtinë, ku një person është gjetur pa shenja jete në banesën e tij, raporton Gazeta Sinjali. Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës kanë bërë me dije se kanë pranuar thirrje për ndihmë, pasi një person ishte pa ndjenja dhe dyshohej se është në rrezik për jetën.

Ekipi mjekësor i Emergjencës ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, ku kanë hasur në trupin e vik.timës dhe pas ekzaminimeve për shenjat vitale, mjeku ka konstatuar vd.ekjen e tij. Në trupin e të ndjerit nuk janë vërejtur shenja d.hunë, mirëpo nuk dihen ende shkaqet që mund të kenë shkaktuar vd.ekjen e tij. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i vi.ktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, ndërsa rasti është cilësuar ‘Hetim mbi vde.kjen’.

Burimet e Sinjalit bëjnë të ditur se i ndjeri është Shaqir Mustafa, 59-vjeçar. Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës kanë bërë me dije se kishin pranuar thirrje për ndihmë, pasi 59-vjeçari ishte pa ndjenja dhe dyshohej se ishte në rrezik për jetën.

Ekipi mjekësor i Emergjencës kishte dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, ku kanë hasur në trupin e vikt.imës dhe pas ekzaminimeve për shenjat vitale, mjeku ka konstatuar vde.kjen e Mustafës. Në trupin e të ndjerit nuk janë vërejtur shenja dhunë, mirëpo nuk dihen ende shkaqet që mund të kenë shkaktuar vde.kjen e tij.

Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, ndërsa rasti është cilësuar ‘Hetim mbi vd.ekjen’.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *