E rëndë; Kjo është gruaja që ndërroj jetë pasi u godit nga vetura

Gazeta Sinjali raportoi mbrëmë për vdekjen e këmbësores që u godit nga një automjet me 16 janar te semaforët e shkollës ‘Mihail Grameno’ në Fushë Kosovë. Për pasojë gruaja 46-vjeçare pësoi lën.dime të rënda dhe për dy javë po trajtohej në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë.

Fatk.eqësisht ajo nuk arriti t’u bëjë ballë pl.agëve dhe v.diq. Ky lajm pikëlloi familjen Gllogu prej nga ishte e ndjera.

Basrie Gllogu vd.iq të shtunën pasi nuk ka mundur që t’u bëjë ballë plagëve të rënda që i kishte marrë si pasojë e aks.identit. Pasi spitali njoftoi policinë, me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i vikt.imës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

I dyshuar për shkaktimin e aks.identit është një 26-vjeçar, ndaj të cilit pritet të merren veprimet e nevojshme nga organet e rendit.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *